Sörens och Pernillas blogg

Kalender

april  2015
mtiotofls
 1
  • Morgonbön med frukost
    Tid: 06:00 - 09:00
    Plats: Kapellet
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Bön - finska gruppen
    Tid: 18:00 - 20:00
2
  • Getsemanestund, nattvard
    Tid: 19:00 - 20:00
3
  • Långfredagsgudstjänst Sören Perder
    Tid: 11:00 - 12:00
    Beskrivning: Predikan: Sören Perder
    Mötesledning: Pernilla Åkesson
    Musik: Elimkören
4
  • Bön afrikanska gruppen
    Tid: 14:00 - 16:00
    Plats: Konferensrum
5
  • Gudstjänst Emanuel Strandh
    Tid: 11:00 - 12:00
    Beskrivning: Musik: Gun-Britt Svensson
    Mötesledning: Sören Perder
  • Finsk Musikgudstjänst, servering
    Tid: 15:00 - 18:00
    Plats: Kapellet, café, kök
  • Påskgudstjänst på Stortorget
    Tid: 16:30 - 17:30
6
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Övning Elim Brothers
    Tid: 16:00 - 18:30
    Beskrivning: Café 16-17
    kyrksalen 17-18.30
7
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Bön i Frälsningsarmen
    Tid: 18:30 - 19:30
  • 18-35 En mötesplats för unga vuxna
    Tid: 18:35 - 21:35
    Plats: kapell café kök
8
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Bön - finska gruppen
    Tid: 18:00 - 20:00
  • Möteskväll med LP-kontakten
    Tid: 19:00 - 20:00
    Plats: Café
9
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Öppna Förskolan
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Alphakurs
    Tid: 17:30 - 20:00
    Plats: Café, festsalen, Ester, Rakel
  • Vips o XL
    Tid: 17:30 - 19:30
10
  • Morgonbön med frukost
    Tid: 08:00 - 11:00
    Plats: Kapellet
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
    Plats: Café
  • Source
    Tid: 19:00 - 23:00
11
  • Bön afrikanska gruppen
    Tid: 14:00 - 16:00
    Plats: Konferensrum
  • Bönetimmen - 1 vån. upp
    Tid: 18:00 - 19:00
12
  • Gudstjänst Sören Perder
    Tid: 11:00 - 12:00
    Beskrivning: Musik: Stråkkvintett; Ulrica Wittler Sternmo m.fl., Michaela Bjurman
    Närradio
  • Finsk Gudstjänst
    Tid: 15:00 - 17:00
  • Församlingsmöte
    Tid: 18:00 - 19:00
13
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Språkcafé
    Tid: 16:30 - 18:30
    Plats: Rut, Esster, Rakel
  • Övning Elimkören
    Tid: 18:30 - 20:30
    Plats: Kyrksalen
14
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Övning Salt
    Tid: 17:30 - 18:10
  • Tisdagsbönen
    Tid: 18:00 - 19:00
15
  • Morgonbön med frukost
    Tid: 06:00 - 09:00
    Plats: Kapellet
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Bön - finska gruppen
    Tid: 18:00 - 20:00
  • Möteskväll med LP-kontakten
    Tid: 19:00 - 20:00
    Plats: Café
16
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Öppna Förskolan
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Dagledigträff Rose-Marie Frebran
    Tid: 14:00 - 17:00
    Plats: Kök café festsal
  • Alphakurs
    Tid: 17:30 - 20:00
    Plats: Café, festsalen, Ester, Rakel
  • Vips o XL
    Tid: 17:30 - 19:30
17
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
    Plats: Café
  • Source
    Tid: 19:00 - 23:00
18
  • Bön afrikanska gruppen
    Tid: 14:00 - 16:00
    Plats: Konferensrum
  • Bönetimmen
    Tid: 18:00 - 19:00
19
  • Gudstjänst Anna Lennartsson
    Tid: 11:00 - 12:00
    Beskrivning: Musik: Johanna m. team, Magdalena Bina
    Mötesledning: Maria Åkesson
  • Finsk Gudstjänst
    Tid: 15:00 - 17:00
20
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Övning Elim Brothers
    Tid: 16:00 - 18:30
    Beskrivning: Café 16-17
    kyrksalen 17-18.30
  • Språkcafé
    Tid: 16:30 - 18:30
    Plats: Rut, Esster, Rakel
21
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Tisdagsbönen
    Tid: 18:00 - 19:00
  • 18-35 En mötesplats för unga vuxna
    Tid: 18:35 - 21:35
    Plats: kapell café kök
22
  • Morgonbön med frukost
    Tid: 06:00 - 09:00
    Plats: Kapellet
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Bön - finska gruppen
    Tid: 18:00 - 20:00
    Plats: Rakel
  • Hemgrupp ledarsamling
    Tid: 19:00 - 20:00
    Plats: Ester
  • Möteskväll med LP-kontakten -besök av Pelle Ankarberg
    Tid: 19:00 - 20:00
    Plats: Café
23
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Öppna Förskolan
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Alphakurs
    Tid: 17:30 - 20:00
    Plats: Café, festsalen, Ester, Rakel
  • Vips o XL
    Tid: 17:30 - 19:30
24
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
    Plats: Café
  • Source
    Tid: 19:00 - 23:00
25
  • Bön afrikanska gruppen
    Tid: 14:00 - 16:00
    Plats: Konferensrum
  • Mersmak - Viktoriaskolans gympahall
    Tid: 15:30 - 18:00
  • Bönetimmen
    Tid: 18:00 - 19:00
26
  • Gudstjänst Sören Perder
    Tid: 11:00 - 12:00
    Beskrivning: Musik: Sara m. team
    Mötesledning: Pernilla Åkesson
    Närradio
  • Finsk Gudstjänst
    Tid: 15:00 - 17:00
  • Allsång med Elim Brothers
    Tid: 17:00 - 18:00
27
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Språkcafé
    Tid: 16:30 - 18:30
    Plats: Rut, Esster, Rakel
  • Övning Elimkören
    Tid: 18:30 - 20:30
    Plats: Kyrksalen
28
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Övning Salt
    Tid: 17:30 - 18:10
  • Tisdagsbönen
    Tid: 18:00 - 19:00
29
  • Morgonbön med frukost
    Tid: 06:00 - 09:00
    Plats: Kapellet
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00
  • Bön - finska gruppen
    Tid: 18:00 - 20:00
  • Möteskväll med LP-kontakten
    Tid: 19:00 - 20:00
    Plats: Café
30
  • LP-kontakten
    Tid: 09:00 - 12:00